Vyberte stránku

Protože si zakládáme na transparentnosti a také víme, že dostatek informací pomůže omezit nervozitu a dostat z Vás v přijímacím řízení to nejlepší, najdete v tomto článku přehledně vše, co se bude dít po zaslání životopisu a na co se připravit. Must-read pro každého kandidáta!

Začínáme:

 1. Zašlete na inzerovanou pozici životopis a motivační dopis (obojí v anglickém jazyce).
 2. Do 3 dnů se Vám ozveme s potvrzením přijetí materiálů.
 3. Do 14 dnů náborový tým podle zaslaných materiálů vyhodnotí, zda Vás pozveme do prvního kola pohovorů a informuje Vás o tom.
 4. Na právní pozice – veškeré potřebné studijní materiály a právní publikace obdržíte při pohovoru, takže není nutné si je brát s sebou.

Tip: Ujistěte se, že nám veškeré materiály posíláte bez chyb a překlepů.

A teď už dle jednotlivých pozic:

Paralegal

 1. V prvním kole se setkáte s counselem z bankovního oddělení a/nebo seniorním advokátem z korporátního oddělení a vedoucí kanceláře. Na schůzce v rozsahu dvou hodin kromě krátkého pohovoru vypracujete případovou studii z obchodního práva, ke kterému budou směřovat otázky našich advokátů, a krátký právní překlad z anglického jazyka. Určitě se bude hodit, pokud už máte úspěšně složenou zkoušku z obchodního práva.
 2. O výsledku prvního kola pohovoru Vás budeme do 14 dnů informovat.
 3. Pokud jste uspěli, setkáte se ve druhém kole s vedoucí kanceláře. Schůzka v rozsahu do jedné hodiny je zaměřena na oboustranné dotazy. Ptát se budeme pravděpodobně třeba na Vaše očekávání a to, jaký pracovní režim by Vám vyhovoval. Vás zase určitě bude zajímat, jak to u nás funguje, ale jakýmkoliv jiným otázkám se rozhodně nebráníme.
 4. Náš náborový tým udělá závěrečné zhodnocení, a pokud zanecháte pozitivní dojem, pošle Vám nabídku ke spolupráci.

Tip: Při případové studii nehodnotíme počet správných odpovědí, ale odhadujeme potenciál a talent u právního myšlení, řešení právních problémů a klientsky orientovaného přístupu.

Koncipient

 1. V prvním kole se krátce setkáte se seniorním advokátem a poté písemně vypracujete případovou studii, písemný test z angličtiny (překlad) a test pozornosti (mark up). Celkem to zabere dvě až tři hodiny.
 2. O výsledku prvního kola pohovoru Vás budeme do 14 dnů informovat.
 3. Pokud jste uspěli, ve druhém kole se opět setkáte se seniorním advokátem. Pohovor je zaměřený na všeobecný přehled a právní uvažování. Časově vyjde zhruba na jednu hodinu.
 4. Vyhodnocení pohovoru obdržíte do 14 dnů. Pokud jste uspěli, postupujete do posledního, třetího kola výběrového řízení.
 5. Ve třetím kole se setkáte se dvěma partnery naší pražské kanceláře. Schůzka trvá obvykle kolem jedné hodiny.
 6. Náš náborový tým udělá závěrečné zhodnocení, a pokud zanecháte pozitivní dojem, pošle Vám nabídku ke spolupráci.

Hodně štěstí!